Her kan du finde dig et nyt kor at synge i eller reklamere for dit eget Kor72-kor.  

Har jeres kor en hjemmeside, som vi endnu ikke linker til her? Kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. for at få lagt et link ind i oversigten. 

Kunne du tænke dig at være medlem, eller burde dit kor være det? Så læs mere om medlemsfordele - eller gå direkte til indmeldelse.

ALLE Nordjylland Midtjylland Syddanmark Hovedstaden Sjælland

Medlemsliste - Alle regioner

KorØvestedRepertoireØvetidKontakt
RoskildeHovedsageligt rytmiskTirsdag 19.15-21.30E-mail
AlbertslundBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
AalborgBlandet klassisk-rytmiskSøndag 19:30-22E-mail
SønderborgHovedsageligt rytmiskMandag 16.30-18.30E-mail
Odense CHovedsageligt rytmiskTorsdag 19:30-22E-mail
København SHovedsageligt klassiskTorsdag 19:15-21:45E-mail
FrederiksbergBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30E-mail
GlamsbjergBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 18-20E-mail
HorsensBlandet klassisk-rytmiskMandag 19.30-21.45E-mail
AarsHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
AarsBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
SlagelseBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
KøgeBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-22E-mail
ÅbyhøjHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
SilkeborgBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21:20E-mail
SkovlundeBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19:15-22E-mail
JerupBlandet klassisk-rytmiskmandag 19-22E-mail
København VBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19.00-21.15E-mail
SlagelseHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-22:30E-mail
BirkerødHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
LystrupHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-22E-mail
VanløseHovedsageligt rytmiskhver 2. tirsdag 18:30-21:30E-mail
Aarhus CBlandet klassisk-rytmisken lørdag hver måned 10-16 og jævnligt stemmeprøverE-mail
RønneBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19:00-21:30E-mail
SabroHovedsageligt rytmiskTorsdag 19.30-22.00E-mail
FaaborgBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19.15 - 21.30E-mail
Kirke SåbyBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
København SHovedsageligt rytmiskTirsdag 19:30-21:30E-mail
AabenraaHovedsageligt rytmiskOnsdag 16.45-18.00E-mail
København SHovedsageligt klassiskMandag 17-19:15E-mail
NivåBlandet klassisk-rytmiskMandag 19.30-21.30E-mail
NæstvedHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21:30E-mail
VejleHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
Aarhus VBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassiskMandag 19-21:45E-mail
BrønshøjBlandet klassisk-rytmiskMandag 17-19:15E-mail
København SBlandet klassisk-rytmiskMandag 18-20:30E-mail
København ØBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19.15-21.45E-mail
LyngbyHovedsageligt klassiskOnsdag 19-21:30E-mail
FrederiksbergBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 16-18E-mail
ÅbyhøjBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:45E-mail
Solrød StrandHovedsageligt rytmiskTorsdag 19:30-22E-mail
SorøHovedsageligt klassiskTorsdag 19:20-21:35E-mail
BederHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
BrønshøjHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:45E-mail
FrederiksbergHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
ValbyHovedsageligt klassiskTorsdag 19.00-21.30E-mail
Odense CHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
København NVHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-22E-mail
GreveHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
SilkeborgHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
København KBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 18-20E-mail
SkørpingHovedsageligt rytmiskMandag 19:15-21:45E-mail
KøbenhavnBlandet klassisk-rytmiskTorsdage 1930-2130E-mail
FrederiksbergHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
Odense CHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:45E-mail
Aalborg E-mail
Aarhus VHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
RønneHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:00-21:30E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21:45E-mail
RoskildeHovedsageligt rytmiskMandag 19:15-21:45E-mail
RøndeBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:15-21:30E-mail
København ØHovedsageligt rytmiskTorsdag 18-20:30E-mail
DragørBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-22E-mail
EspergærdeHovedsageligt klassiskMandag 18:45-21E-mail
Ll. SkensvedBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:15-21:15E-mail
VirumBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:15-21:45E-mail
EsbjergHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21:45E-mail
HerlevHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
OdderHovedsageligt rytmiskTorsdag 19:30-21:45E-mail
FarumHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
AalborgHovedsageligt klassiskMandag 19-21:45E-mail
BogøBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-22E-mail
FrederikssundBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21E-mail
FrederikshavnBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21:15E-mail
SvendborgBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-20E-mail
SilkeborgHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
KokkedalHovedsageligt rytmisk E-mail
HillerødHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
FrederikshavnBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
Odense MBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21:30E-mail
Odense CHovedsageligt klassiskTirsdag 19:15-21:45E-mail
GentofteBlandet klassisk-rytmiskMandag 16:15-18:15E-mail
GillelejeHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
GiveBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-21:45E-mail
BagsværdHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
SøborgHovedsageligt rytmiskTorsdag 16:15-18E-mail
GlostrupHovedsageligt rytmiskMandag 18:30-21E-mail
GrindstedHovedsageligt klassiskMandag 19-21:45E-mail
RisskovHovedsageligt rytmiskTirsdag 14-16:45E-mail
StruerHovedsageligt rytmiskMandag 19:15-21:15E-mail
BrønshøjHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
RisskovHovedsageligt rytmiskMandag 19.30-21.30E-mail
GrenaaBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:15-21:30E-mail
GillelejeHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
JyllingeBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:15-22E-mail
HaderslevBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21E-mail
SvendborgHovedsageligt rytmiskMandag 19:15-21:45E-mail
Odense CBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21:10E-mail
BirkerødBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
HelsingørHovedsageligt klassiskTorsdag 19:10-21:45E-mail
HerningHovedsageligt klassiskMandag 19-21E-mail
HillerødBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 15:30-17:30E-mail
HillerødHovedsageligt rytmiskMandag 19-21:30E-mail
HinnerupBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
HjallerupBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
HjørringBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21:30E-mail
Aarhus CBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 18:45-21E-mail
HobroBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:45E-mail
HolbækHovedsageligt klassiskMandag 19:15-21:45E-mail
HolteHovedsageligt klassiskOnsdag 19.15-21.45E-mail
FaaborgBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
Odense CBlandet klassisk-rytmiskonsdag 19-21E-mail
GreveHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
HøjbjergHovedsageligt klassiskMandag 19:30-21:45E-mail
HørsholmHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30 - 22:00E-mail
HorsensHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-21:45E-mail
HjortshøjHovedsageligt rytmiskMandag 19.15-21.15E-mail
SkibbyBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-22E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassiskOnsdag 19:15-22E-mail
JægersprisHovedsageligt klassiskTorsdag 19:05-21:35E-mail
StegeHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
RødovreHovedsageligt klassiskMandag 18:50-21:30E-mail
København VHovedsageligt klassiskTirsdag 19-22E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
AalborgHovedsageligt klassiskMandag 19-22E-mail
AalborgHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21:30E-mail
København VHovedsageligt klassiskTirsdag 19-22E-mail
IkastHovedsageligt klassiskHver 2. tirsdag 19-21:30E-mail
ValbyHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
FrederikssundHovedsageligt klassiskOnsdag 19-21:30E-mail
AllerødHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
VejleBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskMandag 19-21:20E-mail
SkagenBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:15-21:45E-mail
RyBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-21:45E-mail
KokkedalHovedsageligt rytmiskTorsdag 19.00-21.30E-mail
KoldingHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
KoldingBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-22E-mail
GentofteHovedsageligt klassiskTirsdag 19:15-22E-mail
Odense CBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 18:45-21E-mail
ValbyHovedsageligt klassiskTirsdag 18:30-21E-mail
Odense CHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21E-mail
Aarhus CHovedsageligt rytmiskMandag 19.00-21.30E-mail
Nexø/RønneBlandet klassisk-rytmiskTirsdag / torsdag 16-18.30 / 19-21.30E-mail
HelsingørHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
København VHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-21:45E-mail
Aarhus CBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:45E-mail
Frederiksberg CBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21:15E-mail
RingeHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21E-mail
HinnerupHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
Kgs. LyngbyBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
HillerødHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
TjeleBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19.30-21.30E-mail
MallingBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
København SHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
BrønshøjBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-22E-mail
København ØHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
ValbyHovedsageligt rytmiskTirsdag 19-21:30E-mail
KarlslundeHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:15-22E-mail
KøgeHovedsageligt klassiskOnsdag 19:15-21:45E-mail
HelsingørBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
BirkerødHovedsageligt rytmiskMandag 19-21E-mail
København VHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-22E-mail
LangåBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
LemvigHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
LemvigBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21.30E-mail
BlovstrødHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
Odense SBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19:45-21:30E-mail
ÅbyhøjHovedsageligt rytmiskTirsdag 19.00-21.30E-mail
LyngbyHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
LystrupBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-22E-mail
HillerødBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30E-mail
KoldingHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-21:45E-mail
HobroHovedsageligt klassiskOnsdag 19.15-21.30E-mail
CharlottenlundHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
ViborgHovedsageligt klassiskOnsdag 19-22E-mail
KnebelBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:15E-mail
Aarhus CHovedsageligt rytmiskTorsdag 19.30-21.00E-mail
NivåHovedsageligt rytmiskTirsdag 19:30-21:30E-mail
ThistedHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-21:50E-mail
Aarhus VHovedsageligt klassiskTorsdag 19.30-22E-mail
København ØHovedsageligt rytmiskTirsdag 19:15-21:50E-mail
NyborgHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
Nykøbing FBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
AakirkebyHovedsageligt klassiskMandag 19:00-21:30E-mail
OdenseHovedsageligt klassiskOnsdag 19-21:45E-mail
OdderBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21.30E-mail
OdderBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19.00-21.30E-mail
Odense VBlandet klassisk-rytmiskMandag 19.30-22.00E-mail
OdenseHovedsageligt klassiskOnsdag 19-21:45E-mail
Aarhus NHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
ValbyBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
Nykøbing SjællandHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-22E-mail
AalborgHovedsageligt klassiskFredag E-mail
OtterupBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-21:45E-mail
Aarhus CBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:15E-mail
RingeHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:15E-mail
RingstedHovedsageligt klassiskOnsdag 19:25-21:45E-mail
PræstøHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
Randers NVHovedsageligt klassiskMandag 18:30-21E-mail
SvendborgHovedsageligt rytmiskTirsdag 19.15-21.00E-mail
KalundborgBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 9:30-12E-mail
RibeHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-21:30E-mail
RibeBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
København ØHovedsageligt klassiskMandag 19:15-21:30E-mail
RingstedHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
HvidovreHovedsageligt klassiskMandag 19-21:15E-mail
RisskovBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19:30-22E-mail
VanløseHovedsageligt rytmiskMandag 19:30-22E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-21:45E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
EsbjergHovedsageligt rytmisk1 lørdag/md 10-15E-mail
HolteHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
AabenraaHovedsageligt rytmiskTirsdag 19:30-21:30E-mail
SlagelseHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
HumlebækHovedsageligt rytmiskMandag 19:30-22E-mail
HvidovreBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19.30-21.45E-mail
SamsøBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 16-18E-mail
RoskildeHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:15-21:45E-mail
Odense MBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:00-21:15E-mail
SæbyBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:45E-mail
MiddelfartTorsdag 19:30-21:30E-mail
HolbækHovedsageligt rytmiskMandag 19-21:15E-mail
NørresundbyBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19:30-22E-mail
ValbyBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21E-mail
Store HeddingeHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
København NVHovedsageligt klassiskTirsdag 19-22E-mail
KastrupBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
SønderborgHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-21:30E-mail
RandersHovedsageligt klassiskFredag 17-20E-mail
SilkeborgBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:15-21:30E-mail
København K.Hovedsageligt klassiskMandag 11.30-14.30E-mail
SvendborgHovedsageligt klassiskMandag 19:15-21:45E-mail
HolteHovedsageligt rytmiskTorsdag 19.15-21.15E-mail
BallerupHovedsageligt rytmiskTorsdag 19:30-22E-mail
RyHovedsageligt rytmiskMandag 18:45-21:15E-mail
SilkeborgBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:20-21:20E-mail
SilkeborgHovedsageligt klassiskMandag 19:30-21:45E-mail
ViborgHovedsageligt rytmiskMandag 19-21:30E-mail
SkærbækHovedsageligt rytmiskTirsdag 19-21.45E-mail
København VHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
SkibbyBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-22E-mail
RøddingHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21E-mail
SkovlundeHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-22E-mail
SkælskørHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
SlagelseHovedsageligt klassiskTorsdag 19-21:30E-mail
SlangerupHovedsageligt klassiskOnsdag 19:30-21:50E-mail
FredericiaHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-22E-mail
VigHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-21E-mail
JyllingeHovedsageligt rytmiskTorsdag 19:15-22E-mail
SorøBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
København ØHovedsageligt rytmiskTorsdag 17.00-20.00E-mail
København NBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 12:00-14:30E-mail
SkanderborgBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:20E-mail
OdenseHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
MerløseHovedsageligt klassiskTorsdag 18:30-20:30E-mail
StøvringHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21E-mail
StenstrupHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
BallerupHovedsageligt rytmiskTirsdag 19:15-22E-mail
SøborgHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
NærumBlandet klassisk-rytmiskMandag 19-21:30E-mail
Kirke SåbyHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-21:30E-mail
København NVHovedsageligt rytmiskTorsdag 19-21:30E-mail
HvidovreBlandet klassisk-rytmiskMandag 16:30-18:30E-mail
LyngeHovedsageligt klassiskTorsdag 16:30-18E-mail
VejbyHovedsageligt klassiskMandag 19-21:15E-mail
Ny TolstrupBlandet klassisk-rytmisktirsdag 19.30-21.45E-mail
FlensborgHovedsageligt klassiskTorsdag 19-20:30E-mail
København ØHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-22E-mail
GjernHovedsageligt klassiskMandag 19-21E-mail
Aarhus CBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21E-mail
TølløseBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19:30-22E-mail
EgtvedBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19.30-21.30E-mail
UllerslevBlandet klassisk-rytmiskTirsdag 19-21:30E-mail
HillerødHovedsageligt rytmiskMandag 19-21:30E-mail
KøbenhavnHovedsageligt klassiskTorsdag 19-22E-mail
ValbyHovedsageligt rytmiskMandag 19-21:30E-mail
HolbækBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:15E-mail
SkovlundeHovedsageligt klassiskSkiftende E-mail
OllerupHovedsageligt klassiskTirsdag 19:30-22E-mail
AssensHovedsageligt klassiskTirsdag 19:15-21:45E-mail
HolstebroHovedsageligt klassisksidste lørdag i md. sept. til maj 10-16E-mail
KalundborgHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
ViborgHovedsageligt klassiskMandag 19:30-21:50E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassiskTirsdag 19-21:30E-mail
ViborgBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
RoskildeHovedsageligt klassiskMandag 19.00-21.30E-mail
SilkeborgBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19.30-21.30E-mail
SkanderborgBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-21:30E-mail
BredebroHovedsageligt rytmiskTirsd./torsd. 19:30-22E-mail
AarhusBlandet klassisk-rytmiskTorsdag 19-21.30E-mail
ViborgHovedsageligt klassiskMandag 19.00-21.30E-mail
BallerupHovedsageligt rytmiskTirsdag 19-22E-mail
København ØHovedsageligt klassiskSøndag 19-22E-mail
ValbyHovedsageligt klassiskFredag 17.00-19.15E-mail
Frederiksberg CHovedsageligt rytmiskOnsdag 16-18:30E-mail
RisskovBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19-22E-mail
HelsingørHovedsageligt rytmiskOnsdag 18:30-20E-mail
SønderborgHovedsageligt rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
KøbenhavnHovedsageligt klassiskMandag 19-21:45E-mail
AalborgHovedsageligt klassiskSøndag 11:30-13E-mail
HaderslevHovedsageligt klassiskTorsdag 19:30-21:45E-mail
RoskildeBlandet klassisk-rytmiskOnsdag 19.15-21.15E-mail
FrederiksbergHovedsageligt klassiskMandag 19-21:30E-mail
AarhusHovedsageligt rytmiskMandag E-mail
AllerødHovedsageligt rytmiskOnsdag 20-22E-mail
MiddelfartHovedsageligt rytmiskOnsdag 18:30-21E-mail
HedenstedBlandet klassisk-rytmisk2 årlige samlinger E-mail
HørsholmHovedsageligt rytmiskOnsdag 19-21:45E-mail
København NBlandet klassisk-rytmiskMandag 18:30-21E-mail
RisskovHovedsageligt klassiskHver 2. søndag 19-21.30E-mail
AabenraaHovedsageligt rytmiskOnsdag 19:15-22E-mail
Aalborg SVBlandet klassisk-rytmiskMandag 19:30-21:30E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassisk1 søndag/md 14-18E-mail
Aarhus NHovedsageligt klassiskMandag 19:15-22E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail
Aarhus CHovedsageligt klassiskOnsdag 19-21:30E-mail
Aarhus VHovedsageligt klassiskMandag 19:30-22E-mail

IndmeldelseIndmeldelse icon

Meld dig eller dit kor ind i Kor72 og læs mere om kontingent m.v.  

MedlemsfordeleMedlemsinfo icon

Læs om de mange fordele ved at være medlem af Kor72, fx fælles Kodaaftale

Tilskudsmulighederstoettemuligheder icon

Se en liste over de muligheder for støtte, som medlemmer af Kor72 har adgang til 

NyhedsbrevNewsletter icon

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og gå ikke glip af sidste nyt fra Kor72  

Facebookfacebook icon

Giv vores Facebookside et like og hold dig opdateret på aktiviteterne i Kor72  

KorkaravanenKorkaravanen icon

Læs om de to nye Kor72-projekter, som er støttet af Nordea Fonden  

Korleder-annonceKorleder icon

Søger dit kor ny korleder? Eller er du korleder der søger kor?

NodekassenNodekassen icon

Find hjælp, links og gode råd om noder her